ÜRÜNLERİMİZ  >  Yakıt Sistem Temizleyiciler

Yakıt Sistem Temizleyiciler

 

Yakıt sisteminiz, çok sayıda yakıt enjektörü memesi aracılığıyla motorunuza doğru miktarda benzin ve oksijen göndermekten sorumludur. Yakıt sistemi temizlenmediğinde bu memelerden bir veya daha fazlası tıkanacaktır, yani benzin ve oksijenin oranı optimal olmayacaktır. Sonuç olarak motor istenilen şekilde davranmayacaktır.

 

Evet yakıt katkı maddesinin işe yarayıp yaramadığı konusunda kafalar karışık. Tv reklamlarına bakarsanız  yakıt katkısı kullanmak adeta şart gibi. Ancak biliyoruz ki reklamlar da her zaman dürüst ve tüketici dostu olmayabiliyorlar. İşin aslı şu ; Eğer Arabanız yeni ise yakıt katkısı kullanmak gereksizdir. Bu aynı zamanda bakımlı ve iyi çalışır durumda olan kullanılmış araçlar için de geçerlidir.

 

Ancak arabanız bakımsız kalmış. Kötü bakılmışveya ihmal edilmişse, yakıt katkıları faydalı olabilir. 

 

Yakıt Katkılarının Faydaları

 

Yakıt katkılarının faydaları motor parçaları arasında karbon – kurum birikmesi gibi sorunları çözmeye yardım etmeleridir. Motor aksamlarının (piston segmanları dahil) temizlenmesi ve yağlanması için üretilmişlerdir. Uygun miktar kullanıldığında yapabildikleri şey, aracınızın motorunu ilk alındığındaki haline mümkün olduğunca yaklaştırmaktır. 

 

Evet eski ve bakımsız araçlarda yakıt katkılarının faydaları hissedilir oranda fark edilir. Araç performansını artırır. Göreceli olarak yakıt tasarrufu sağlar. Sürüş kalitesini artırır. Aracınızda kirlenme-sürtünme kaynaklı motor gürültüsü, performans kaybı gibi sorunların iyileştirilmesine yardım eder.