ÜRÜNLERİMİZ  >  Pas Sökücüler

Pas Sökücüler

 

Oto pas sökücü ürünlerde durum biraz farklıdır. Pas sökücü sprey de bir oto pas sökücü grubu üyesidir. Fakat ağır paslar için daha nitelikli pas çözücü ürünlere ihtiyaç duyulur. Oto pas sökücüler bir kaç gruba ayrılabilirler. Jant pas sökücüler, egzoz pas çözücü ve oto boya öncesi pas çözücüler olarak ayırmalıyız.
 

Jant Pas Sökücüler

Jant için kullanılan bir kaç tip pas sökücü bulunmaktadır. Bunlar alkali jant pas çözücü alüminyum jantlar için kullanılır. Jant pas sökücü asit ise kara tipi jantlar için kullanılır. Sonrasında pasivasyon kullanmalıdır yada boyanmalıdır. Alkali ürünler de pasivasyon gerekliliği çok yoktur. Fakat asidik ürünlerde boya veya kaplama yapılamayacağı zaman pasivasyona ihtiyaç duyulur.
 

Egzoz Pas Sökücü

Egzozlar için kullanılan pas çözücüler olarak bilinir. Egzoz tipine göre değişkenlik gösterirler. Normal egzoz kaplamalı egzoz gibi tiplerde farklı egzoz pas sökücüler kullanılır. Asidik ürün kullanımı yapıldıktan sonra pasivasyon yapmak önemlidir. Egzoz pas çözücü kullanımı sonrası boya veya kaplama yapılmayacak ise mutlaka pasivasyon kullanınız. Yoksa tekrar pas yapması muhtemeldir.